На Подолі до кінця серпня збудують нові теплотраси

На Подолі до кінця серпня збудують нові теплотраси

Київтеплоенерго реконструює зношені трубопроводи на Подолі. Роботи ведуться на вул. Спаській, де за останні 5 років сталося більше 50 пошкоджень. Наразі на вулиці Спаській замінили 35% трубопроводів від запланованих понад 600 м. Усі роботи і відновлення благоустрою будуть завершені до кінця серпня.

Як повідомила пресслужба «Київтеплоенерго», заміна мереж на Подолі проводиться у рамках інвестиційної програми КП «Київтеплоенерго» на 2020 рік. Програма передбачає модернізацію столичного теплового господарства, зокрема реконструкцію та капітальний ремонт найбільш зношених ділянок трубопроводів.

– Розвиток централізованого теплопостачання в Києві в 30-х рр. минулого століття починався з Подолу. В 60-80 рр. мережа розвивалась та розбудовувалась. Зараз ми реконструюємо ділянку трубопроводу на вулиці Спаській, яка експлуатується 38 років – з 1982-го. Цю ділянку було першочергово включено у програму модернізації, бо щороку тут виявляли та усували близько 10 пошкоджень. За останні 5 років – їх було 51, уточнив директор СП «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго» Василь Деревицький.

Нагадаємо, що цьогорічна програма заміни тепломереж є продовженням минулорічної. Цього року Київтеплоенерго планує замінити більше 100 км тепломереж. Найбільші об’єкти заміни – на Теремках, Виноградарі, Борщагівці, Троєщині та в центральній частині міста.

У 2019 році Київтеплоенерго замінило 130 км трубопроводів. Це зменшило тепловтрати і на 10% знизило аварійність в опалювальному сезоні 2019-2020.

Для заміни використовуються сучасні попередньо ізольовані трубопроводи із запірною арматурою європейського зразка. Вони оснащені спеціальними датчиками системи аварійної сигналізації.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»