Киянам повернули 32 мільйони гривень за комуналку

Киянам повернули 32 мільйони гривень за комуналку

Киянам зробили перерахунок за утримання будинків на суму 32 мільйони гривень.

– Комунальні керуючі компанії здійснили перерахунок у бік зменшення споживачам за послуги на суму 32 мільйони гривень, –​повідомив начальник Управління (інспекції) самоврядного контролю Станіслав Москалевський Проводиться перерахунок у разі неякісного прибирання прибудинкової території, сходових клітин, технічного обслуговування ліфтів, обслуговування систем диспетчеризації, технічного обслуговування та поточного ремонту систем протипожежної автоматики та димовидалення, поливу клумб та газонів, енергопостачання ліфтів тощо.

Він пояснив, що основну частину перерахунку керуючі компанії здійснюють самостійно і за зверненням мешканців у разі ненаданих чи неякісно наданих послуг.

Також «Київтеплоенерго» та ТОВ «Євро-реконструкція» повернули киянам близько 2 млн грн. За гарячу воду та опалення після перерахунків.

Москалевський повідомив, що Управління здійснює у період карантину контроль за дезінфекцією ліфтових кабін, сходових клітин та під’їздів житлових будинків, що обслуговуються Керуючими компаніями з обслуговування житлового фонду всіх районів Києва.

Протягом шести місяців поточного року Управління (інспекція) самоврядного контролю КМДА обстежила 928 житлових будників. Управління провело 172 перевірки з неякісного обслуговування, що теж ставало підставою для проведення перерахунку.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»