Пішохідну доріжку від Києва до Ірпеня облюбували велосипедисти

Пішохідну доріжку від Києва до Ірпеня облюбували велосипедисти

Нещодавно Служба автомобільних доріг у Київській області завершила будівництво пішохідного тротуару здовж автомобільної дороги Р-30 від села Романівка біля Ірпеня до вул. Генерала Наумова в місті Києві.

Пішохідний тротуар з асфальтовим покриттям довжиною 5,3 км та шириною 1,5 метри згідно тендерної закупівлі коштував 11,8 млн гривень. Дана ділянка наразі не користується попитом серед пішоходів, але користується шаленою популярністю серед велосипедистів, як приміський веломаршрут до станції метро «Академмістечко». Про це повідомили у спільноті «Київ – велосипедне місто».

Активісти пропонують закласти на наступний 2021 рік добудову до щойно збудованого тротуару ще такого ж, що дасть змогу влаштувати першу в Київській області приміську магістральну велосипедну доріжку шириною 3 метри. На їхню думку, це стало б великим поштовхом до популяризації використання велосипеду як щоденного транспорту. За потреби, згідно з п. 4.1 ПДР, якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку і не утруднюючи рух на велосипедах.

Нагадаємо, для Києва розробили новий план Окружної дороги.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»