Кияни активніше розраховуються з боргами за комуналку

Кияни активніше розраховуються з боргами за комуналку

На сьогодні рівень оплати спожитих житлово-комунальних послуг з урахування оплати боргів становить 94%. Тобто кияни за останні три місяці підвищили рівень оплати за послуги та почали активніше розраховуватися з боргами, що накопичилися в опалювальний період. 

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

– Київ – місто з найбільшою кількістю споживачів житлових та комунальних послуг в Україні. Загалом у столиці близько мільйона особових рахунків, за якими здійснюється нарахування різних видів послуг. І на сьогодні мешканці столиці демонструють належну їх оплату. Більше того, багато родин в міжопалювальний період оплачують борги, що могли накопичитись за опалювальний період, коли нарахування вищі. Провалів у платіжній дисципліні немає, попри нелегкий період карантину та складний фінансовий стан для багатьох споживачів. Ми за це дякуємо людям, – розповів Петро Пантелеєв.

Він нагадав, що київські підприємства на період карантину не здійснюють нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

– Також ми наполегливо радимо при оплаті комунальних та житлових послуг користуватися онлайн-сервісами. «Центр комунального сервісу» пропонує користуватися зручними муніципальними онлайн-сервісами для оплати за спожиті житлово-комунальні послуги, але кияни можуть обрати найбільш зручні та вигідні для себе сервіси, – зазначив заступник голови КМДА.

Оплатити комуналку можна:

  • через особистий кабінет на сайті «Центру комунального сервісу»;
  • за QR-кодом, що надрукований на кожному рахунку-повідомленні.

Для оплати через особистий кабінет достатньо:

- створити обліковий запис на сайті ЦКС;
- додати об’єкт (квартиру або кілька – для допомоги при сплаті старшим сусідам та родичам) і сплатити.

Отримати консультацію в центрі комунального сервісу можна за телефоном: (044) 247-40-40; через зворотний зв’язок на сайті; у месенджері Facebook; через Skype.

Нагадаємо, куди звертатися киянам, якщо з крана тече жовта вода.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»