У лікарнях столиці з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває 390 хворих

У лікарнях столиці з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває 390 хворих

Практично щодня із діагнозом коронавірус у столиці госпіталізують понад 50 киян.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, інформує пресслужба КМДА.

– Дуже невтішні цифри щодо госпіталізованих. Щодня це 50 та більше пацієнтів. Наразі в лікарнях столиці з підтвердженим діагнозом перебуває 390 хворих, і ще кілька десятків людей – з підозрою на COVID-19! А що особливо засмучує: все більше осіб потрапляє до клінік у тяжкому стані. Наприклад, за минулу добу кількість «тяжких» сягнула 67. На ліжках інтенсивної реанімації перебувають 35 хворих. 5 – підключені до апарату штучної вентиляції легень, ще 16 знаходяться на неінвазивній штучній вентиляції легень. Кисневої підтримки потребують 87 хворих, – зазначила Валентина Гінзбург.

За її словами, не зважаючи на великий обсяг інформації щодо небезпеки коронавірусу, далеко не всі вчасно звертаються до лікарів.

– Ця інфекція часто буває непередбачувана у своїх проявах. Звичайно, є симптоми, що зустрічаються у більшості. Але вони зовсім необов’язкові для усіх без винятку. Тому кожен із нас має пам’ятати: у будь-якому випадку занедужання – зателефонуйте своєму лікареві та проконсультуйтеся. І докладно опишіть все, що відчуваєте, окремо зупинившись на проявах, що не притаманні вашому звичайному перебігу респіраторно-вірусних хвороб. Таким чином, вчасно розпочнете лікування і значно зменшите для себе ризики небезпечних ускладнень, – прокоментувала директорка Департаменту.

Валентина Гінзбург вкотре закликала киян не нехтувати протиепідемічними заходами:

  • суворо дотримуватися маскового режиму;
  • максимально обмежити перебування в багатолюдних місцях;
  • залишатися на самоізоляції, якщо перебували в контакті з людиною, в якої підтверджений COVID-19;
  • часто мити та обробляти антисептиком руки;
  • використовувати рукавички, коли доводиться торкатися поверхонь на вулицях, у транспорті, приміщеннях загального користування.

Відповіді на практичні питання, пов’язані з COVID-19 (зокрема, куди звертатися, якщо не підписано декларацію з лікарем) можна отримати, зателефонувавши за номерами «гарячих ліній» найближчого до вас закладу охорони здоров’я.

Номери «гарячих ліній» за посиланням.

Нагадаємо, у Києві на коронавірус захворіли ще 182 людей.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»