На Дарниці після капітального ремонту відкрили великий парк

На Дарниці після капітального ремонту відкрили великий парк

Сьогодні у Києві після капітального ремонту відкрили парк Партизанської слави. Він розташований у Дарницькому районі, де щільна житлова забудова, інтенсивний трафік. Тому, як комфортна зелена зона відпочинку, він дуже популярний серед мешканців району.

Оглянув оновлену зелену оазу міста та поспілкувався з місцевими жителями мер столиці Віталій Кличко. Також він взяв участь у фіксації рекорду: пішохідний фонтан парку занесли до Національного реєстру рекордів, як найвищий.

– Унікальність фонтану – в його конструкції: 5 високих арок створюють водоспад, а між струменями води, що підіймаються знизу, можна пройтися. У вечірній час фонтан підсвічується LED-світильниками, – зазначив Кличко. 

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв уточнив, що парк заснований 40 років тому, і це чи не наймасштабніший ремонт, який відбувався на цій локації.

– Крім обов’язкових елементів благоустрою – нового освітлення, громадської вбиральні, бювету, дитячого майданчика, парк має дві особливості – оглядовий майданчик біля озера, а також світловий пішохідний фонтан, – розповів Петро Пантелеєв. – Висота деяких арок сягає майже 8 метрів. У вечірній час фонтан підсвічується за допомогою LED-світильників загальною потужністю 3600 Вт, які відтворюють 16,7 млн відтінків.

Крім того, фонтан у парку Партизанської слави внесено до Національного реєстру рекордів України як найвищий світловий пішохідний фонтан. Про це повідомляє КО «Київзеленбуд».

Фонтан збудовано на площі 505 кв. м. Унікальність фонтану – в його конструкції: 5 арок заввишки від 6 до 7,7 метрів створюють водоспад, а між струменями води, що підіймаються знизу, можна пройтися. Для створення водного малюнка було встановлено 464 форсунки. У вечірній час фонтан підсвічується за допомогою LED-світильників загальною потужністю 3600 Вт, які відтворюють 16,7 млн. відтінків. Крім того, є інтерактивний режим - натискаєте кнопку і запускається інший сценарій. Навколо фонтану встановлено дерев’яні парапетні лави протяжністю більше 200 м.

Водограй працює щодня з 10:00 до 15:00, та у вечірній час з 18:00 до 23:00, крім вівторка – технічний день, коли фонтан чиститимуть та перевірятимуть справність усіх систем.

Нагадаємо, у столиці почали створювати Смородинський парк у Шевченківському районі, та відкрили три сквери у Святошинському.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»