У метрополітені запустили «антишахрайський» вагон

У метрополітені запустили «антишахрайський» вагон

Упродовж серпня на синій гілці Київського метрополітену курсує поїзд із постерами з правилами безпечного користування платіжними картками. Таким чином підземка приєдналася до Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству Національного банку України – запустила поїзд #ШахрайГудбай.

Про це повідомили у КП «Київський метрополітен».

– Поїзд #ШахрайГудбай нагадує нікому не повідомляти пін-код своєї картки, не піддаватись на емоції та не відправляти кошти незнайомцям тощо. Важливі поради, розміщені на інформаційних матеріалах, курсуватимуть в метро до кінця серпня, зазначають у підземці.

Як ідеться в повідомленні, сьогодні найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками в Україні є соціальна інженерія – коли користувачі самі переказують гроші аферистам або розкривають їм дані своїх карток.

За інформацією Національного банку України, минулого року сталося майже 72 тисячі випадків незаконних дій з платіжними картками. 58% із них – в інтернеті. З’явилися й нові сценарії, коли користувачам під виглядом представників державних органів обіцяють грошову допомогу через карантин і у такий спосіб виманюють дані платіжних карток.

Фахівці також радять не залишати платіжні картки чи мобільні телефони у задніх кишенях. Особливо коли їдете у підземці у пікові години. Також важливо не демонструвати екран пристрою незнайомцям, особливо під час здійснення фінансових операцій.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»