У Києві на горі вшанують місце поховання козаків

Сьогодні ввечері у столиці пройде урочиста церемонія вшанування місця поховання козаків І-го Українського полку імені Богдана Хмельницького. 

1 травня 1917 р. в Києві проголосили створення Першого українського козацького полку імені гетьмана Богдана Хмельницького. Ця подія започаткувала українізацію військових частин у російській армії. 8 серпня, вирушаючи з Києва на російсько-німецький фронт, на станції Пост-Волинський ешелон богданівців зазнав несподіваного провокативного нападу з боку російських кірасирів та донських козаків, внаслідок чого загинуло 16 українських військовиків та понад півсотні було поранено. 12 серпня відбувся похорон козаків-богданівців, організований на урядовому рівні; багатотисячну жалобну процесію очолював голова Української Центральної ради М. Грушевський.

На могилі козаків 1-го Українського полку імені Богдана Хмельницького, яку облаштували на Замковій (Флорівській) горі в Києві, встановили дубовий хрест, а Військовий клуб імені гетьмана Павла Полуботка поклав вінок із написом «Смійся, враже, та не дуже».
За часів Української революції 1917 – 1921 рр. місце поховання козаків-богданівців стало для українських патріотів одним із символів боротьби за ствердження державної незалежності України.

Захід відбувається за ініціативи відділу «Музей Української революції 1917 – 1921 рр.»
У церемонії візьмуть участь Національний музей історії України, Національний військово-історичний музей України, Спілка офіцерів України та низка культурних, наукових та громадсько-патріотичних організацій, народний артист України Тарас Компаніченко.

Коли: 12 серпняо 18:00.
Де: зустріч на Андріївському узвозі, 20-б (біля сходів на Замкову гору).

Нагадаємо, у парку Шевченка продовжуються безкоштовні кінопокази: програма.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»