Друга хвиля: Європа, Україна та Київ фіксують підвищення захворюваності на коронавірус

Друга хвиля: Європа, Україна та Київ фіксують підвищення захворюваності на коронавірус

Весь світ очікував другої хвилі коронавірусної епідемії восени, у жовтні-листопаді, але зараз і Україна, і країни Європи фіксують зростання захворюваності.

Про це заявив сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Вечірній Київ» вже повідомляв про те, що науковці спрогнозували для України не оптимістичний сценарій по коронавірусу.

– Зараз медична система України витримує навантаження від коронавірусної епідемії: є запас ліжок і при потребі МОЗ починає розгортати лікарні другої хвилі. Але МОЗ наголошує, що дуже важливо покласти край легковажному ставленню до COVID-19, заявив Степанов.

МОЗ наголошує на дотриманні епідеміологічних правил та закликає колег підвищити контроль за дотриманням цих правил населенням.

– Натепер у лікарнях другої хвилі в Україні готові 10 тисяч ліжок, – сказав Степанов. – На засіданні Центральної комісії з ТЕБ та НС Міністерство охорони здоров’я підготували доручення головам обласних адміністрацій щодо активізації процесу обладнання ліжок у лікарнях другої хвилі, щоб довести цей показник до 80% ліжок з централізованою подачею кисню. Окрім того, МОЗ максимально збільшило потужності медичної системи: від збільшення кількості тестувань і відновлення зруйнованої епідеміологічної системи до збільшення кількості апаратів ШВЛ у лікарнях першої та другої хвилі майже на 900 штук.

Нагадаємо, що за добу (10 – 11серпня 2020 року) в Києві на коронавірус захворіли 123 людини. Перед тим, спалах коронавірусної хвороби зафіксували на одному з підприємств «Київхліба». А у дирекції «Київхліба» запевнили, що вірус цієї хвороби не передається через їхню продукцію.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»