Екзотичні птахи прибули до столичного зоопарку

Екзотичні птахи прибули до столичного зоопарку

У Київському зоологічному парку екзотичне поповнення – каріами червононоги. Як повідомили у закладі, ця пара птахів привезена із зоопарку «Лімпопо», що на Львівщині.

Каріами червононоги – стрункі птахи з вагою 1,5 кг та завдовжки 75-90 см. У них подовжений тулуб, маленька голова і довга шия. Вид поширений в Південній Америці. Трапляється на сході та півдні Бразилії (включаючи Південну Амазонію), на крайньому сході Болівії, у Парагваї та Уругваї, на північному сході Аргентини. Мешкає у сухих степах і рідколіссях, в аргентинській пампі, колючих чагарникових заростях Бразилії. 

Незважаючи на те, що каріами здатні літати, злітають вони вкрай рідко і неохоче, воліючи бігати по землі, при цьому здатні досягати швидкості до 60 км/год. Завдяки неяскравому забарвленню каріами ховаються у високій траві або чагарниках. Під час полювання ці птахи повільно ходять по землі, розшукуючи у траві різних членистоногих, жаб, змій, ящірок, гризунів і невеликих птахів. Вкрай рідко каріами їдять і рослинну їжу: плоди дерев, траву, насіння і ягоди.

Нагадаємо, сезон кавунів: у столиці стартують ярмарки.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»