Статус корінних народів України закріплять законодавчо

Статус корінних народів України закріплять законодавчо

В Україні розробляють законодавство для визначення корінних народів та статусу кримськотатарського народу як корінного.

Про це наголосив Президент України Володимир Зеленський.

– Врегулювання цього питання назріло давно, і ми нарешті маємо поставити в ньому крапку. Впевнено можемо сказати – обов’язково відзначимо це свято солідарності у вільному Бахчисараї та по всьому Криму, – зазначив Глава держави з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу.

Володимир Зеленський зауважив, що з початком тимчасової окупації Криму Російською Федерацією питання захисту прав і законодавчого визначення особливого статусу кримськотатарського народу в нашій державі стало ще більш актуальним.

– Саме тому нашим спільним завданням зараз є захист прав кримських татар, допомога у всебічному розвитку мови, культури та збереження самобутності народу, який зараз не може повноцінно розвиватися на своїй історичній Батьківщині – в Криму. Для нас дуже важливо робити все від нас залежне, щоб відновити права кримськотатарського народу як корінного народу України, – сказав Президент.

Згідно з законом, Корінний народ – автохтонна етнічна спільнота, розвиток якої відбувся на території в межах сучасних кордонів України, становить етнічну меншість в складі її населення і не має власного державного утворення за межами Української держави. Корінними народами в Україні є кримські татари, караїми, кримчаки.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»