Кличко звернувся до Верховної Ради щодо електросамокатів

Кличко звернувся до Верховної Ради щодо електросамокатів

Компанія Bolt розмістила по Києву пункти прокату електросамокатів.

Київський міський голова Віталій Кличко зазначив, що такі пункти є несанкціонованими, адже компанія зробила це без погодження з містом. Кличко пояснив, чому це важливо.

– Пункти прокату (чи місця, де можна взяти або залишити електросамокат) розташовані на території міста. І не може будь-хто прийти і просто за бажанням надавати послуги, за які не несе жодної відповідальності. Про який порядок і правопорядок можна говорити в такій ситуації? Чому одні повинні працювати за правилами, а інші – ні? – зазначив міський очільник.

Крім того, рух такого виду «транспорту», як електросамокати, не врегульований чинним законодавством України. Адже має бути врегульовано, де саме мають їздити такі засоби пересування – по дорозі, тротуарах, велосипедних доріжках, та за якими правилами.

– Я офіційно звертаюся до депутатів Верховної ради розробити та внести на одному з найближчих засідань зміни до законодавства про дорожній рух. І визначити, як, де і за якими правилами можуть їздити електросамокати в містах, – повідомив Кличко.