Велодоріжка вздовж набережної у Києві: скільки коштує проєкт

Велодоріжка вздовж набережної у Києві: скільки коштує проєкт

Вздовж Набережного шосе під дніпровськими кручами з’явиться нова рекреаційна зона: збудують велодоріжку й пішохідний променад з освітленням і зонами відпочинку, довжиною 5 кілометрів, спорудять нові підпірні стінки і відремонтують існуючі. У «Київавтодорі» розповіли про всі складові проєкту і, аби не було домислів та фейків, назвали точні, до останньої гривні, суми, які будуть витрачені на кожному етапі робіт.

Як уточнюють у «Київавтодорі», велодоріжка зв’яже міст ім. Патона, міст Метро запланованим веломаршрутом «станція метро «Лісова» - центр міста», Парковий Пішохідний міст (виїзд у рекреаційну зону Труханового острова, а також веломаршрут Троєщина- центр і Поділ.

На першому етапі будівельники демонтують старе покриття, а також елементи, які заважатимуть будівництву. На виконання цих робіт необхідно близько 9 млн. грн.

По всій довжині велодоріжки і тротуару нині відсутнє освітлення. Проєктом передбачено встановлення опор, світильників, прокладання енергомережі і підключення її до міської системи. На виконання цих робіт необхідно 11,8 млн. грн.

Оновлять вздовж нового маршруту й інженерні системи. Зокрема, мережу зливостоків і систему відведення дренажних вод. Передбачено будівництво нових ділянок. Вартість таких робіт складає близько 15,8 млн. грн.

Нова велодоріжка матиме кількашарове асфальтове покриття. ЇЇ основа – піщано-щебенева подушка. Площа покриття велосипедної доріжки складатиме 13,027 тис. м2. На виконання безпосередньо робіт з будівництва всіх шарів конструкції велосипедної доріжки та тротуару вздовж неї (починаючи з корита та закінчуючи влаштуванням верхнього шару покриття), необхідно близько 93 млн. грн.

Аби утримати дніпровскі схили, на нижніх ярусах збудують нові підпірні стінки. Також відремонтують існуючі протизсувні споруди. На це передбачено близько 5,8 млн. грн.

Пішохідну зону облаштують з фігурних елементів мощення. Та створять «безбар’єрне середовище». На перетинах велодоріжки з проїжджою частиною встановлять світлофори.

Нову велодоріжку й пішохідну зону приєднають до системи «Kyiv Smart City». Вздовж маршруту розмістять камери відеоспостереження й мережі для роботи системи відеонагляду. На це кошторисом передбачено 10,8 млн. грн.

Вздовж велодоріджки і променаду висадять нові дерева, кущі, газони. З’являться вздовж Набережного шосе лави та зони відпочинку. На благоустрій території передбачено 13,4 млн. грн.

Інша частина коштів передбачена на археологічні вишукування (в разі необхідності), створення безпечних умов на будівництві та інші виробничі витрати.

Фото Марії Лисенко "Вечірній Київ"