Із вуличного сміття Києва створюють зимовий одяг

Із вуличного сміття Києва створюють зимовий одяг

У Києві готуються закрити полігон твердих побутових відходів та активно впроваджують роздільне збирання сміття. Замість полігону, в Підгірцях буде «зелений» пагорб – нині тут формують його схили та готують під рекультивацію. За роботами пильно стежать геодезисти з Науково-дослідного інституту будівельного виробництва (НДІБВ), аби в подальшому пагорб був стійким і не трапилося зсувів.

У полігон в Підгірцях місто вкладає великі кошти, і важливо зробити все правильно тому, що хочемо аби це місце було безпечним, зеленим, вписалося в ландшафт, –пояснив в інтерв’ю «Вечірньому Києву» заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. Тому й укріплюють захисні дамби, оновлюють комунікації. Там є дві частини – карти, ми їх перетворимо на пагорби з рослинами, проте догляд за ними місто вестиме впродовж наступних десятиліть. Рекультивація однієї частини розпочнеться вже цього року.

Петро Пантелеєв розповів, що нині спеціалісти завершують встановлювати додаткове устаткування для переробки фільтрату: 60-70 відсотків отруйної рідини від складування сміття й атмосферних опадів перетворюватимуться на чисту технічну воду.

– Залишки – концентрат  оті 30 відсотків, що лишаються від знешкодження фільтрату, теж плануємо перероблювати, – зазначає Петро Пантелеєв.

Паралельно в місті активно впроваджують роздільне збирання сміття, його сортування. 1 000 контейнерів-дзвіночків поступово виставляють на вулицях, біля будинків.

– Загалом, у нас уже понад 3 600 контейнерів для роздільного збору. За неповний рік відсортовані 19 тисяч кубічних метрів пластику, скла, інших вторресурсів, тобто 320 великих сміттєвозів на поїхали у Підгірці на сміттєзвалище, –розповів Петро Пантелеєв. Вони попрямували на сортувальні лінії, а потім – на переробні заводи. З вторсировини виробляють наповнювачі для пуховиків, ящики для овочів, нову скляну тару, блокноти тощо. Також предметом особливої радості є те, що ми цього року вже відправили на утилізацію зібрані в помаранчеві контейнери для небезпечних відходів батарейки.

Нагадаємо, у столиці втілюють нову концепцію поводження з відходами.