Коли засяє історичний ліхтар у Маріїнському парку

Коли засяє історичний ліхтар у Маріїнському парку

Нещодавно до Маріїнського парку, розташованого в урядовому кварталі на Печерську, повернувся історичний ліхтар.

Світильник 50-х років полагодили і відреставрували силами благодійників. Фінансову частину взяв на себе колишній радник мера Києва Максим Бахматов, практичну – інженер-зварювальник Володимир Тюпа.

Втім, зараз ліхтар не виконує свою пряму функцію – вечірнє освітлення відсутнє. Його вмикали лише раз, задля тестової перевірки.

Один із організаторів проєкту реставрації ліхтаря Андрій Іолкін пояснив «Вечірньому Києву», чому ліхтар не працює: винна традиційна бюрократична тяганина.

– Для будь-якого встановленого об’єкту освітлення існує процедура взяття на баланс. Спочатку його встановлюють і тестують, потім робиться акт прийняття, взяття на баланс, аби в подальшому його утримувати, оплачувати рахунки тощо, – зазначає Андрій. – Це займає певний час, адже процедура однакова як для одного об’єкту утримування, так і для групи об’єктів. Тому наразі чекаємо, доки всі бюрократичні процедури будуть пройдені і ліхтар почне повноцінно працювати.

Щодо того, коли саме світильник почне функціонувати, активіст не може окреслити певні дати.

– Такий кейс з відновлення/реставрації ліхтарів КП «Київміськсвітло» і громада роблять вперше. На цьому кейсі побачимо, скільки це займе часу, – пояснив Андрій Іолкін.

Зазначимо, що в процесі був проведений монтаж, демонтаж, діагностика, витрати на матеріали і роботу. Тому середня вартість оновлення одного ліхтаря «потягнула» на майже 45 тисяч гривень.

Трохи передісторії. Наприкінці минулого року в Маріїнському парку замінили історичні ліхтарі. Замість старих і аварійних встановили 187 нових світильників. Кияни вимагали пояснень: чи доцільна їхня заміна, адже післявоєнні ліхтарі багато десятиліть були одними із символів парку.

Комунальники зазначили, що реставрація ліхтарів була б значно складнішою і дорожчою. Тому за справу взялися небайдужі активісти та волонтери. І тепер кияни можуть милуватися пілотною версією відновленого ліхтаря.