Киян закликають вакцинуватися від грипу, поки не почалась епідемія

Киян закликають вакцинуватися від грипу, поки не почалась епідемія

Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, традиційно, починається у жовтні та триває аж до весни. А цього року епідемія може бути складнішою ще й через пандемію коронавірусу. Проте, якщо від COVID-19 вакцини ще немає, то від грипу можна і, як наполегливо рядять фахівці, треба вакцинуватися.

– Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарю щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян, нагадують у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Запобігання грипу допоможе заощадити кошти. Вакцинуватися треба до початку циркуляції вірусів грипу (це вересень-жовтень), щоби утворилися імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Для цього потрібно приблизно два тижні.

Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Як зазначають у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, за епідемічний сезон 2019/2020 (30.09.2019 – 17.05.2020) на грип та ГРВІ перехворіло 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких – діти віком до 17 років. Із початку сезону проти грипу було вакциновано 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становить 10,5%.