У столичному Театрі на лівому березі вшанували пам'ять засновника

У столичному Театрі на лівому березі вшанували пам'ять засновника

4 серпня, в День народження Едуарда Митницького, в театрі, який він заснував і довгі роки очолював, було відкрито меморіальну дошку на його честь.

На відкритті спогадами про театрального метра поділилася нинішні керівники Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра – Стас Жирков (директор-художній керівник) та Тамара Трунова (головна режисерка), директорка департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова, а також учні, колеги, та близькі Едуарда Марковича.

- Ми зробили не пафосну дошку, а зазначили дві найважливіші речі, - підкреслив директор туеатру Стас Жирков. -  Що Едуард Митницький  - видатний український режисер та педагого, засновник цього театру. Це єдиний режисер за часів незалежної України, який залишив по собі театр, режисерску та акторську школу, мав європейс ький досвід - постановки в Чехії, Німеччин, Литві тощо. У нас лише один вибір - продовжувати працювати. 

Едуард Маркович Митницький – корифей українського театру, засновник Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, який 40 років очолював його, український режисер та педагог, народний артист України, професор кафедри режисури та майстерності актора Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого. Пішов з життя у 2018 році у віці 87 років

Фото: Anastasiia Mantach

Нагадаємо, у Софії Київській показують графіку видатного митця