У столиці водії заплатили понад 1,5 млн. грн штрафів

У столиці водії заплатили понад 1,5 млн. грн штрафів

У Києві порушники правил паркування заплатили до міського бюджету 1,55 млн грн штрафів.

Про це повідомили у Департаменті транспортної інфраструктури.

-У середньому щодня за порушення правил паркування евакуюють близько 300 автомобілів. Так, наприклад, протягом липня евакуйовано 5585 автомобілів. Серед найчастіших порушень – зупинка на велосипедних смугах та смугах громадського транспорту, пішохідних переходах, виїздах із прилеглих територій, на перехрестях тощо, - зазначають у Департаменті.

Окрім безпосередньо штрафу у розмірі 510 грн, порушники також мають сплатити за послуги евакуатора – 1270 грн, а також за перебування автомобіля на штрафмайданчику – 144 грн/доба. Таким чином, порушники оплачують три квитанції.

-Ми намагаємося спростити процедуру сплати штрафів за порушення правил паркування та отримання автомобіля. Найближчим часом запрацює електронне затвердження звернення на отримання автомобіля за допомогою QR-коду. Це дасть змогу водіям не стояти у чергах, а вирішувати питання повернення евакуйованої автівки онлайн, – повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури Валентин Осипов.

У Департаменті закликали водіїв паркуватися лише на спеціально відведених для цього майданчиках. З їх розміщенням можна ознайомитися за посиланням https://parkservis.kiev.ua/services/karta-maydanchykiv. Також можна скористатися послугами комерційних паркінгів. Найближчий можна знайти за посиланням – https://parkservis.kiev.ua/services/komerciyni-parkingy.

Для зручності водіїв місто розробило кілька варіантів сплати за паркування:

  • паркувальні талони;
  • мобільні додатки;
  • SMS;
  • паркомати;

Придбати талони також можна в будь-який зручний спосіб – у кіоску «Союздруку» чи замовити доставку онлайн –https://parkservis.kiev.ua/services/pay/talony-fiksovanoyi-vartosti 

Нагадуємо, що в суботу та неділю, у День незалежності України, День Конституції України, День Перемоги та День Києва паркування безкоштовне.