У столичних парках знищили небезпечний алерген

У столичних парках знищили небезпечний алерген

У Шевченківському районі комунальні служби ліквідовують амброзію.

Комунальники скошують бур’ян або виривають з коренем, після чого обробляють територію, де він росте, спеціальним розчином.

Зокрема, були ліквідовані вогнища цього бур’яну у парку «Сирецький гай», Кирилівський гай, у Київському зоологічному парку на пр-ті Перемоги, 32, у парках «Нивки» та ім. Пушкіна, на Пейзажній алеї та Алеї До Мінори, а також на вулицях – Стеценка, Кудрявській, Володимира Сальського, Новоукраїнській, Магістральній, Дегтярівській, Богдана Гаврилишина тощо.

– Амброзія – найсильніший алерген, а під час цвітіння ця рослина стає ще більш небезпечною. Її пилок, крім алергічної реакції, здатний викликати астму. Якщо здорова людина буде змушена впродовж декількох тижнів дихати повітрям, яке містить пилок амброзії, то майже напевно перетвориться на алергіка. За інформацією лікарів, така алергія майже невиліковна, – пояснюють у Шевченківській районній державній адміністрації.

Киян закликають негайно звертатися до комунальних служб, якщо неподалік житлових будинків, у парках, скверах, біля доріг та тротуарів були виявлені кущі амброзії.