Основні відмінності між новими і зношеними літніми шинами

Основні відмінності між новими і зношеними літніми шинами

З метою економії багато автомобілістів вважають за краще купувати вживані шини. Особливо це актуально для літніх покришок, адже умови експлуатації передбачають менш екстремальні умови, ніж у зимовий період. Також ця інформація буде актуальна для тих, хто до останнього відтягує момент заміни використовуваних шин на нові. Деякі виробники і самі запевняють у тому, що їхню гуму можна використовувати аж до стирання протектора до 1,6 мм.

Розглянемо, чим це загрожує і наскільки продуктивність цієї межі відрізняється від показників нової гуми.

Аквапланування

Одна з найбільших проблем, з якими стикаються колеса на літніх дорогах, – наявність води. Під час дощу і при наявності калюж істотно знижується рівень контролю над поведінкою авто. Випробування проводилося з покришками:

● Michelin Primacy 4;

● Continental PremiumContact 6;

● Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3.

Їхні докладні характеристики можна подивитися на Rezina.ua і сайтах виробників. Моделі тестувалися в новому стані і з глибиною протектора 5, 3 і 1,6 мм. Випробування провели фахівці авторитетного німецького видання Auto Bild. Аквапланування зношених шин не змогли запобігти навіть електронні системи ABS або ESP. Якщо нова гума здатна нівелювати мокрі умови до швидкості 80 км/год, то протектор 1,6 мм провокує прослизання вже при 63 км/год. При цьому не забувайте, що мова йде про продукцію преміальних брендів.

Гальмівний шлях

Результати показали, що при їзді мокрою дорогою на швидкості 120 км/год гальмівний шлях покришки з глибиною протектора 1,6 мм в 3 рази більший, ніж у нових шин. Причому експеримент проводився на шарі води всього 1 мм, тоді як під час звичайної експлуатації він може бути набагато більше. На швидкості 80 км/год показники відрізнялися менше, але різниця становила не менше 10 метрів.

Загальні результати

За підсумками тестування рейтинг продуктивності нових шин виглядає наступним чином:

● Goodyear;

● Continental;

● Michelin.

При зносі протектора до 5 і 3 мм лідерство переходить до Continental, а до 1,6 – до Michelin. Однак експерти прийшли до висновку, що мінімальна глибина протектора для безпечної їзди в літній період – 3 мм, а не 1,6, як допускається законодавством. Нові шини за доступними цінами шукайте на сайті Rezina.ua. Тут понад 15000 найменувань оригінальної продукції від відомих брендів. Зробити вибір допомагають досвідчені водії з багаторічним стажем, є самовивіз і доставка по Києву та Україні.

Матеріал розміщений на правах реклами