Завдяки громадському бюджету, оновлюється спортивна інфраструктура столиці

Завдяки громадському бюджету, оновлюється спортивна інфраструктура столиці

Спортивна інфраструктура міста потребує якісних змін. Тому активні та прогресивні кияни взяли ініціативу в свої руки та, завдяки громадському бюджету, реалізовують мрію багатьох молодих спортсменів.

Ще 3 роки тому ми з командою визначили для себе проблему, з якою будемо боротися, – це спортивна інфраструктура, яка перебуває не в найкращому стані та  потребує покращення. Власне, проєкт в Солом’янському районі це вже буде 7 поле, яке ми за 3 роки реалізували. Наша мета – відновити в столиці всі футбольні та баскетбольні майданчики, – розповідає автор проєкту з облаштування комплексного спортивного майданчика біля будинку № 3-а по вул. Олексіївська Іван Лісовий.

Лідер команди зазначає, що на перших етапах підготовки було дуже багато труднощів з оформленням документів. Але головною перешкодою залишається голосування.

–  Наше суспільство ще досі залишається доволі таки аморфним і його треба змушувати голосувати. Рідко хто заходить на сайт та обирає проєкт для голосування, бо їх там дуже багато. Тому тобі потрібно агітувати людей голосувати і це наразі найважче при такій кількості конкурентів, – зазначає Іван.

Наш герой є досвідченим автором проєктів громадського бюджету, тому з радістю дав важливі поради для молодих команд.

– По-перше, потрібно ґрунтовно підійти до підготовки кошторисної документації. Врахувати всі витрати, можливість подорожчання того чи іншого товару, тому що коли вже настане етап реалізації, може просто не вистачити запланованих коштів. По-друге, ґрунтовно підійти до вивчення земельної ділянки, її балансоутримувача та можливих комунікацій. По-третє, заздалегідь готуватися до етапу голосування. У вас має бути особиста напрацьована ком’юніті ще до подачі проєкту. Необхідно проводити інформаційну кампанію серед мешканців та шукати групу підтримки. Без міцної команди – це практично нереально… – пояснює Іван Лісовий.

Також Іван закликає не забувати про те, що навіть після перемоги, найдовший та найвідповідальніший етап – це етап реалізації, де потрібен чіткий та постійний контроль робіт.

– Мабуть, усі автори проєктів погодяться зі мною, що сайт, на якому проходить голосування, потрібно якось підсилювати. Адже були випадки, коли система взагалі виходила з ладу на декілька днів… – зазначає Іван. – А взагалі, все йде прекрасно до одного моменту – поки ти не кажеш зайти в Приват24 і авторизуватися. На тебе дивляться, як на якогось афериста. Я вважаю, що Bank ID – це наше майбутнє і тому потрібно розширювати систему, – розповів автор.

Наостанок лідер команди запропонував розширити інформаційну кампанію громадського бюджету, задля того, щоб люди знали більше про дану процедуру, довіряли системі та щиро хотіли допомагати рідному місту.

 Автор: Ольга КУЛІШ