На ювілейній виставці Катерини Білокур покажуть загублені роботи

На ювілейній виставці Катерини Білокур покажуть загублені роботи

До 120-річчя всесвітньо відомої української художниці Катерини Білокур, яке відзначається цьогоріч, Національний музей українського народного декоративного мистецтва у Києві підготував мистецький проєкт «БІЛОКУР». Його мета – популяризація творчого доробку геніальної українки.

Частиною проєкту є видання книги мистецтвознавиці та арткритика Олесі Авраменко, котра містить не тільки маловідомі факти про життєвий шлях та творчість української мисткині, але й включає інтерактивні елементи.

20 сторінок (картин) цієї книги «оживуть» за допомогою доповненої реальності, яка перетворить процес читання на своєрідну гру та значно розширить читацьку аудиторію, залучивши молодих людей. Книга незабаром побачить світ та займе своє почесне місце на полицях бібліотек, шкіл мистецтва та інших закладах культури.

Доповнена реальність (в перекладі з англійської augmented reality або AR) – це доповнення фізичного світу за допомогою цифрових даних, яке забезпечується комп'ютерними пристроями (смартфонами, планшетами та окулярами AR) в режимі реального часу. Зокрема, це можуть бути графіка та звуки. 

Завдяки проєкту, «живими» та «рухливими» стануть і 17 із 37 картин видатної художниці з колекції музею. Ці роботи стануть частиною широкомасштабної ювілейної виставки «Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів», яка відкриється в листопаді. Вона розповість не тільки про долю художниці-самоуки з Богданівки, що підкорила світ, але і про тих особистостей, які зіграли особливу роль в її житті: Оксану Петрусенко, Павла Тичину, Тараса Шевченка, Василя Нагая та багатьох інших.

Крім того, за допомогою аудіогіда та доповненої реальності гості музею зможуть самостійно ознайомитись з цікавими подробицями про створення 10 робіт Катерини Білокур, її епістолярною спадщиною, почути коментарі сучасників мисткині.

Приємним сюрпризом для шанувальників творчості великої художниці буде демонстрація загублених робіт – «Цар Колос» та «Березонька», які наразі вважаються втраченими після виставки у Парижі 1957 року. Завдяки новітнім технологіям, глядачі вперше зможуть побачити їх на виставці.

Проєкт «Білокур» реалізується за участю 8 музеїв України: Києва, Яготина, Полтави і Львова. Здійснюється за підтримки Українського культурного фонду.

Нагадаємо, Софійський собор отримає свою ЗD-модель.