Нові станції і безшумні колії: для мешканців ДВРЗ готують зручний транспорт

Нові станції і безшумні колії: для мешканців ДВРЗ готують зручний транспорт

У Дніпровському районі вирішували, як надійно зв’язати транспортом мікрорайон ДВРЗ із містом поки завершується реконструкція трамвайних колій.

У «Київпастрансі» повідомили, що доволі тривала реконструкція трамвайних колій у мікрорайоні ДВРЗ наближається до фіналу. Нині спеціалісти КП «Київпастранс» виконують роботи із заміни застарілих трамвайних колій – завершуються роботи з монтажу шпал. Наступного тижня заплановано розпочати роботи із зварювання рейок колій. У зв'язку зі спекою та враховуючи звернення мешканців мікрорайону ДВРЗ, «Київпастранс» встановив тимчасові павільйони очікування. Це тимчасове рішення, яке має підвищити рівень комфорту під час очікування громадського транспорту. Згодом, за інвестиційними проєктами, на цих зупинках буде встановлено сучасні зупинкові комплекси.

Нагадаємо, що реконструкція трамвайної лінії на вулиці Алматинській проводиться за технологією «оксамитового шляху» (безстикові рейки з використанням сучасних кріплень), що знижує рівень шуму під час руху трамваїв. У рамках запланованих робіт модернізують тягову підстанцію, яка живить трамваї, замінюють опори контактної мережі та саму контактну мережу.

Капітальний ремонт передбачає виконання наступних завдань:

  • виконання капітального ремонту автодороги з розширенням проїзної частини довжиною ділянки – 3,572 км;
  • влаштування асфальтобетонного покриття тротуарів;
  • капітальний ремонт трамвайної колії;
  • перевлаштування контактної мережі трамвая;
  • капітальний ремонт існуючого шляхопроводу над залізничними коліями станції Дарниця «парк Ліски»;
  • будівництво дощової каналізації;
  • заміна дорожніх знаків та влаштування нової розмітки;
  • перевлаштування мережі зовнішнього освітлення.

Проєктна документація по об’єкту розроблена на підставі «Розпорядження Київської міської державної адміністрації № 200 від 02.03.2015 р.». 

У «Київпастрансі» підкреслили, що ці новації свідчать про запровадження європейських стандартів. У рамках виконуваного проєкту також передбачено будівництво зупинкових платформ. Після завершення реконструкції лінії у планах – запуск сучасних трамваїв на ДВРЗ.

Крім того, будуть поліпшення у роботі маршрутних таксі № 555, 423, 211 та автобусних маршрутів № 33Т, 33ТК. Також мешканцям було обіцяно облаштувати урнами зупинкових комплексів транспорту вздовж вул. Алматинської та Празької, і налагодити регулярне вивезення сміття.