П’ятирічний досвід автора-переможця громадського бюджету

П’ятирічний досвід автора-переможця громадського бюджету

Автор проєкту громадського бюджету 2020 Євгеній Козак, за ініціативою якого в школах міста установлено інтерактивні скеледроми  «12Climb board»,  поділився з нами враженнями про перебіг реалізації свого проєкту.

-Я автор проєктів ще з самого першого ГБ і кожного року ми перемагали. Особисто я популяризую скелелазіння, тому кожен рік ми подавали хоча б один проєкт на цю тематику. Перший рік це було спеціальне спорядження для скеледрому КПІскала, далі завдяки перемозі нашого проєкту ми провели великий фестиваль екстремального виду спорту на площі КПІ в центрі Києва, де всі бажаючі безкоштовно могли спробувати скелелазіння, батути, паркур та інше. А далі були якраз шкільні проєкти - інтерактивні скеледроми «12Climb board» для шкіл нашого міста та школа скелелазіння «Kyiv Climbing School», де навчали викладачів фізкультури основам скелелазіння. Завдяки даному проєкту більше 400 дітей безкоштовно протягом 3 місяців спробували уроки скелелазіння на великих скеледромах, - розповів автор проєкту Євгеній. 

Також лідер команди зазначив, що з моменту проведення першого громадського бюджету було внесено досить багато змін, тому поступово система наближається до свого ідеального стану.

-Оскільки ГБ вже 5 рік в Києві, в цьому році люди вже більш лояльно відносились до прохання проголосувати та підтримати проєкт. В перші роки не всі люди довіряли системі, - вважає автор.

Маючи п’ятирічний досвід участі та перемог у громадському бюджеті Києва, наш герой хотів би полегшити систему голосування, адже не всі банки використовують «BankID».

 -Не всі люди користуються саме цією системою, тому буває так, що людина хоче проголосувати, але в неї просто немає фізичної можливості це зробити, тому що вона не є користувачем певного банку- пояснює Євгеній Козак.

Для майбутніх авторів проєктів Євгеній дав одну цінну пораду -  на етапі формування потрібно зібрати потужну команду, яка буде підтримувати, допомагати збирати голоси, пропагувати, шукати медійну підтримку, щоб якомога більше жителів міста дізналась про Ваш проєкт.

Автор: Ольга КУЛІШ