У столиці створили творчий простір для особливих дітей

У столиці створили творчий простір для особливих дітей

Особливі діти потребують спілкування і самовираження. Саме для них був створений проєкт «Світ особливих дітей» в рамках міського конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» за підтримки Київської міської державної адміністрації. В результаті реалізації проєкту для дітей із особливими потребами проведено організували серію творчих заходів.

Починаючи з 1 червня цього року була організована виставка творчих робіт  дітей з інвалідністю у приміщенні громадської організації «Творче об’єднання дітей і молоді з фізичними обмеженнями «Студія Дімфо», що розташована за адресою проспект Оболонський, 39-В.

Протягом двох місяців також в столиці провели безкоштовні майстер-класи для дітей з інвалідністю.

Журналісти «Вечірнього Києва» завітали до студії «Дімфо»  на один із таких майстер-класів, що відбувся вчора.

У студії збираються дітки з особливими потребами та навчаються образотворчого мистецтва,  декоративно-ужиткового, музики, вишивки  та комп’ютерної графіки. В роботі дитячої творчої студії використовується арт-терапія, як ефективний метод гармонійного розвитку дітей з інвалідністю.

- Всі заняття спрямовані на реабілітацію дітей з інвалідністю, оскільки тут проводяться заняття з арт-терапевтом, художні майстер-класи. Є групові заняття з викладачем, а є й індивідуальні. Але всі заняття спрямовані на соціалізацію дітей та на те що б дитина більш комфортно себе почувала в суспільстві, - розповідає мама одного з учнів студії Юлія Мельник.

На майстер-класі «Вечірній Київ» познайомився с 14-річним юнаком Максимом, у якого діагноз аутизм. Мама Максима, Юлія Чучмарь, згадує, як не просто було йому на початку навчання в студії.

-Ми починали з того, що він просто приходив та дивився. Трошки пізніше він вже познайомився з усіма дітками та спілкувався. А потім в якийсь момент теж попросив полотно, сів і почав малювати. Ми вже багато років займаємося, беремо участь у різних конкурсах. В минулому році, наприклад,  зайняли перше місце в номінації «Малюнок», - розповідає Юлія.

Атмосфера у студії домашня, батьки разом зі своїми дітьми малюють різні картини, спілкуються та п’ють чай зі смаколиками.

ФОТО - Бориса КОРПУСЕНКА