Віталій Кличко презентував нову систему голосування «Рада-4», яка допоможе боротися із корупцією

Віталій Кличко презентував нову систему голосування «Рада-4», яка допоможе боротися  із корупцією

Мер Києва Віталій Кличко презентував журналістам нову, першу в Україні, систему голосування «Рада-4», яку встановили в сесійній залі Київської міської ради.

- Київрада встановила систему для голосування «Рада-4». Ми сьогодні поставили ще одну велику перепону політичній корупції. Тому що голосування за іншу людину, так зване кнопкодавство – це і є політична корупція. У 2013 році наша політична сила місяць фактично прожила у Верховній Раді, відстоюючи персональне голосування, – сказав Віталій Кличко. – Ми цю систему запроваджуємо першими в Україні, навіть Верховна Рада такого не зробила, тому даємо приклад іншим.

Мер розповів, що нова система «Рада-4» не тільки унеможливлює неперсональне голосування, а й дає багато додаткових можливостей для більш ефективної роботи депутатів: інформацію про всі рішення, результати голосування, порядок денний можна побачити на персональному моніторі, встановленому на кожному депутатському місці. Ця система також дозволяє суттєво економити папір.

- Сучасна інтерактивна система, завдяки якій кожен депутат зможе ознайомитися з будь-яким документом в онлайн-режимі, перевірити всі питання, всі результати голосування, не відволікаючи головуючого,– зазначив Віталій Кличко.

Нова система «Рада-4» передбачає використання пультів із планшетною системою. Для участі в голосуванні депутатам буде необхідно одночасно задіяти дві руки. При цьому палець однієї руки повинен натискати на сенсорну кнопку, а палець другої руки – на кнопки голосування «за», «проти» або «утриматися». Тримати ці дві кнопки потрібно протягом усього часу голосування задля зарахування голосу – 10 секунд. Таким чином проголосувати за іншого депутата буде фізично неможливо.