Матеріали проєкту Генплану столиці змінюють відповідно до пропозицій киян

Матеріали проєкту Генплану столиці змінюють відповідно до пропозицій киян

Матеріали проєкту нового Генерального плану міста Києва передали замовнику – Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Проте, перш ніж документ подадуть на розгляд Київради, необхідно буде провести громадські слухання та отримати експертизу містобудівної документації.

Про це повідомили в комунальній організації «Київгенплан».

Наразі закінчується підготовка Історико-архітектурного опорного плану, який передано до Міністерства культури та інформаційної політики України для розгляду та погодження.

– Проєкт складається із 17 томів текстових та графічних матеріалів і брошури «Основні положення», – зазначив начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький. – У зв’язку із значним обсягом проєкту та з метою попереднього ознайомлення громадськості Києва з планувальними рішеннями, основні текстові та графічні матеріали розміщено на сайті розробника КО «Київгенплан». Отримано близько 200 пропозицій та зауважень стосовно уточнення функціонального призначення окремих земельних ділянок, коригування розміщення буферних лісопарків, зелених зон відпочинку, трасування транспортних магістралей. З урахуванням наданих пропозицій та зауважень здійснюється коригування проєктних матеріалів.

За словами Сергія Броневицького, після завершення карантину будуть оголошені офіційні громадські слухання, які триватимуть не менше одного місяця, із проведенням публічних заходів, залученням до обговорення широких верств мешканців міста.

Якщо виникатимуть спірні питання, то їх розглядатиме узгоджувальна комісія.

Проєкт Генерального плану міста Києва розглянуть на архітектурно-містобудівній раді при Департаменті містобудування та архітектури. Проте перед цим треба отримати висновки профільних департаментів та служб КМДА. У разі отримання зауважень, проєктні матеріали доопрацюють. Після цього замовник направить проєкт Генерального плану міста Києва для проведення експертизи містобудівної документації в установленому порядку.

– Експертиза проєкту такого великого міста як Київ триватиме не менше місяця. І лише після усіх зазначених тривалих процедур, які вимагаються згідно із законодавством, та отримання експертного звіту проєкт буде поданий на розгляд Київради, – додав Сергій Броневицький.

Титульне фото з відкритих джерел