Зеленський взяв участь у відкритті другої черги лікарні «Охматдит»

Зеленський взяв участь у відкритті другої черги лікарні «Охматдит»

Президент України Володимир Зеленський відвідав Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит». Глава держави взяв участь у відкритті другої черги нового корпусу медичного закладу, яка включає запуск шести нових відділень.

Про це повідомили в пресслужбі Офісу Президента.

Нові відділення готові до роботи, але ще чекають на додаткове обладнання. Після його прибуття та встановлення, завдяки введенню в дію нового лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ «Охматдит» МОЗ України, кількість ліжок зросте з 620 до 720, а кількість операційних – з шести до 12.

Також планується збільшення пролікованих випадків з 20 тис. до 32 тис. на рік. Завдяки збільшенню кількості реанімаційних ліжок, медичну допомогу отримають втричі більше пацієнтів, ніж зараз. Крім того, кількість операцій на рік зросте з 10 тис. до 18 тис.

Володимир Зеленський зазначив, що нові відділення оснащені найсучаснішою медичною технікою, як це й має бути у якісній новітній лікарні світового рівня.

– Це був запит лікарів, запит дітей, запит професіоналів – і ми на це зреагували. Найкраща техніка, яка є сьогодні у світі, – тут вона є, – сказав Президент.

Також Глава держави наголосив, що дуже важливо, що у нових відділеннях «Охматдиту» буде змога забезпечити високий рівень діагностики захворювань, яку раніше доводилося робити за кордоном і сплачувати за це в кілька разів більше, ніж ці процедури коштують в Україні.

Також в «Охматдиті» відкривається онкологічне відділення на 20 ліжок. Це дасть змогу проводити хіміотерапію маленьким діткам з об’ємними пухлинами нервової системи, ока, інших органів. Відділення зможе приймати до 150 таких пацієнтів на рік.

А ще відкривається кріобанк та відділ тканинного типування, повноцінно працюватиме відділення гострої реабілітації, що зменшить інвалідизацію дітей внаслідок хвороби.