Вперше у Києві: на Видубичах відкрили перехоплюючий паркінг

Вперше у Києві: на Видубичах відкрили перехоплюючий паркінг

Про створення перехоплюючих паркінгів у столиці говорять більше 15 років. Тільки в останні роки з’явилася конкретика: на основних в’їздах у столицю, паркінги можуть з’явитися на Вишгородському, Чернігівському, Бориспільському, Дніпропетровському, Одеському, Житомирському та Ірпінському напрямках. Загалом розглядається можливість облаштування 23-х таких майданчиків. Також заплановано поступове облаштування місць для підзарядки електромобілів на паркувальних майданчиках.

– Поблизу шести станцій метро облаштують перехоплюючі паркувальні майданчики. Перший з них на 193 місця – біля станції метро «Видубичі» – вже працює в режимі дослідної експлуатації, – повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв. – Власники автомобілів залишають на паркінгу 120-140 автівок.

Натепер на «Видубичах» вже влаштовано зовнішнє освітлення, транспорте та пішохідне огородження, два безпечних пішохідних переходи, нанесено вертикальну та горизонтальну дорожню розмітку, встановлена навігація, прокладено оптоволокно та найближчим часом буде встановлено 10 камер відеоспостереження. Наразі завершується обладнання вхідних груп: КПП та шлагбаумів.

Перехоплюючі паркінги мають повноцінно функціонувати для того, щоби люди, які в’їжджають у столицю на своїх авто, мали змогу залишати машини й пересідати на громадський транспорт. Нині існує майже 50 паркувальних площадок на всіх напрямках в’їзду у столиці, проте сумарна кількість місць на них сягає лише 3,5 тисяч, в той час, коли у місто щоденно прибуває майже 30 тисяч автомобілів, на яких люди дістаються на роботу. Тобто перед столицею стоїть завдання збільшити кількість перехоплюючи паркінгів, мотивувати автомобілістів залишати на них машини, зробити послуги комфортними та доступними.

Плани створення перехоплюючих паркінгів прописані й у проєкті Генерального плану міста Києва, який нині активно обговорюється.

За задумом розробників Генплану міста, міська електричка має об'єднати існуючі та перспективні станції метрополітену, а у місцях їхнього перетину мають побудувати комплексні пересадочні вузли, де передбачені ще й перехоплюючі паркінги.

За те, аби у Києві влаштувати 6 перехоплюючих паркінгів, днями голосували депутати Київради. 

Вони визначили такі адреси розташування паркінгів:

  • вул. Тираспольська, 12 (на перетині вул. Тираспольська та вул. Щусєва);
  • вул. Стеценка, 1/3 (ст. м. «Сирець»);
  • площа Героїв Бреста (ст. м. «Святошин»);
  • просп. Броварський (ст. м. «Лісова», уздовж лінії метрополітену);
  • вул. Старобориспільська (ст. м. «Червоний Хутір», майданчик № 1);
  • вул. Камишинська (ст. м. «Видубичі»).

Фото Олексія САМСОНОВА, «Вечірній Київ»