У Києві будуть переробляти листя

У Києві будуть переробляти листя

Депутати Київради підтримали проєкт змін до Комплексної міської цільової програми екологічного благополуччя міста Києва на 2019 – 2021 роки.

У перелік заходів включили проектні роботи та будівництво установки з переробки опалого листя, гілок та сухої трави. Про це повідомив голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий і пояснив, для чого потрібна така установка.

– По-перше, такий метод утилізації рослинних залишків дозволить уникати їх спалювання. Це велика проблема, адже через спалювання рослинних залишків виникають пожежі та погіршується якість повітря, – зазначив Костянтин Яловий. – По-друге, це економічна вигода, адже рослинні залишки будуть перероблятись у біогаз, який можна перетворювати на теплову та електричну енергію.

Крім будівництва установки, до комплексної програми додали ще:

  • створення міської системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан довкілля міста Києва, яка також буде здійснювати моніторинг повітря;
  • паспортизація малих річок і водойм та створення водоохоронних зон;
  • розробка концепції розвитку зеленої зони міста Києва на 2020-2030 роки, що необхідно для збереження їхніх меж та зелених насаджень на їхніх територіях.