У Голосіївському заповіднику показали рідкісні рослини, які зараз квітнуть

У Голосіївському заповіднику показали рідкісні рослини, які зараз квітнуть

У столичних лісах, в межах заповідної зони Київського лісництва (Святошинсько-Біличанське відділення НПП «Голосіївський») зараз квітнуть рослини, занесені у Червону книгу України. Зрозуміло, що перебуваючи у лісі, такі квіти зривати не можна.

Як пояснили науковці НПП «Голосіївський, зараз тут квітують у лісах дзвоники персиколисті та вид із Червоної книги України лілія лісова. Трапляються у великій кількості ломиніс прямий, наперстянка великоквіткова та інші.

Перед тим період цвітіння був у рідкісних та зникаючих видів – півників угорських, анемони лісової та орликів звичайних, які також є малопоширеними рідкісними видами.

– НПП «Голосіївський» охороняє дубові та дубово-соснові ліси як середовища існування рідкісних рослин, пов’язаних з такими лісами,прокоментували науковці заповідника. – Унікальними тут є світлі дубові ліси з півниками угорськими – такі ліси охороняються у Європі. Моніторинг стану цих лісів здійснюється постійно для виявлення динаміки та підготовки рекомендацій щодо їх збереження та охорони.