Кличко готовий допомогти країні боротися з корупцією

Кличко готовий допомогти країні боротися з корупцією

Корупцію кияни вважають найбільшою проблемою сьогодення.  За даними Київського міжнародного інституту соціології, вона обійшла навіть "вічне" питання ЖКГ. Тож міська влада планує створити таку систему управління, яка унеможливить корупцію. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час виступу на першій міжнародній конференції «Як подолати корупцію? Методики мінімізації корупційних складових на місцевому рівні», яка триває сьогодні, 26 вересня у Колонній залі КМДА.

Одним із найголовніших кроків на цьому шляху є відкритий бюджет столиці - тепер кожен може подивитися "рух коштів" у місті -  перевірити всі джерела наповнення та використання кожної копійки.

- І я вважаю, що ми створили прецедент у країні. Переконаний, таким повинен бути бюджет кожного міста, кожної громади. Ми готові ділитися досвідом і допомогти колегам у цьому, – сказав Київський міський голова.

Прийти на допомогу міській владі готові і міжнародні організації. Зокрема, агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділило 1 млн 300 тис. доларів на боротьбу з корупцією в столиці. Про це повідомив директор місії USAID в Україні Джед Бартон. Згідно з програмою, USAID допоможе Києву створити єдину електронну систему закупівель, удосконалити паркувальний простір Києва, удосконалити нормативно-правову базу, яка сприятиме більшій прозорості системи поводження з відходами і кращого захисту навколишнього середовища. Окрім того, Агентство допоможе розробити і впровадити механізми громадського контролю, забезпечення прозорості та підзвітності у роботі КП “Київське інвестиційне агентство”, що мінімізує корупційні складові.

Крім того, міський голова пообіцяв усім корупціонерам, що у них земля горітиме під ногами, а усі факти неправомірних дій тих чи інших чиновників розглядатиме Антикорупційна рада при Київському міському голові. До слова, саме сьогодні, заступник міського голови-секретар Київської міської ради Олексій Резніков презентував офіційний веб-портал Антикорупційної ради при Київському міському голові http://корупції-в-києві.net.

- Сьогодні ми хочемо презентувати те, що ми реально зробили за ці півтора роки в напрямку боротьби та мінімізації корупційної складової в роботі органів місцевого самоврядування. Київ - єдине в Україні місто, де створено дорадчий орган при міському голові – Антикорупційну раду, до складу якої входять громадські діячі, активісти, експерти, активісти, які борються з корупцією. І завдяки нашій спільній роботі зроблено вже багато і буде зроблено ще більше, - підсумував Резніков