На Синьому озері на Виноградарі проведуть дослідження та створять парк

На Синьому озері на Виноградарі проведуть дослідження та створять парк

На Синє озеро на Виноградарі у найближчі тижні прийдуть дослідники, аби встановити причини його обміління. Тут пробурять свердловини по периметру водойми. Дослідження триватиме 3 місяці.

Відбулася й нарада щодо ситуації з озером та облаштування парку навколо нього. Дійові особи, що займаються проблемою: КП «Плесо», КО «Київзеленбуд», депутати Київради Олексій Окопний, Вадим Сторожук та фахівці-гідрологи.

– Наразі КП «Плесо» оголосили тендер, для визначення організації, яка проведе наукове дослідження причин обміління Синього озера, – пояснили в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА. – Це потрібно зробити до початку робіт з розчистки Синього озера для визначення причин зниження рівень води та розробки заходів щодо відновлення водності озер та супроводжувати подальші роботи з розчистки озера.

На нараді також обговорювали концепцію проєкту створення парку «Синьоозерний». Проте нині важливо зберегти водойму, а потім приступати до облаштування парку. Обговорення концепції парку обов’язково буде обговорене з громадськістю.

– Відбувся аукціон з вибору виконавця, який буде проводити наукове дослідження на озері, – прокоментував депутат Київради Олексій Окопний. – З допомогою дослідження мають встановити, чому знизився рівень води і чи не погіршиться стан озера після розчистки. Переможець аукціону визначений, строк на укладання договору з ним – 2 тижня. Після цього фахівці зроблять моніторингові свердловини за периметром Синього озера і починають спостереження за озером. За місяць-півтора, тобто орієнтовно на середину вересня будуть проміжні результати. А загалом дослідження триватимуть близько трьох місяців.

– У цей час «Київзеленбуд» буде займатися проєктом створення і благоустрою парку «Синьоозерний» довкола озера. З повними результатами досліджень по озеру і проєктом парку виходимо на громадські слухання, – уточнив Окопний. – І на сьогодні повністю зняли питання, щоб наповнювати Синє озеро штучно за рахунок насосної водопровідної станції «Виноградар-І». Екологи вивчили всі звернення-відповіді фахівців з цього приводу, я теж особисто робив такі звернення до фахівців. Але всі висновки однозначні: наповнювати озеро за рахунок артезіанської води, яка йде на питне водопостачання, – неможливо і недоцільно.