На Теремках прокладають теплотрасу під дорогою без закриття руху транспорту

На Теремках прокладають теплотрасу під дорогою без закриття руху транспорту

У Києві готуються до зими і замінюють найбільш зношені тепломережі, яких намічено перекласти більше 100 кілометрів в нинішньому році.

Нині «Київтеплоенерго» проводить реконструкцію магістральної тепломережі, по якій подається тепло від ТЕЦ-5 до житлового мікрорайону Теремки для 7,5 тис. квартир — близько 30 тис. киян. Роботи виконуються на вулиці Академіка Заболотного та проспекті Академіка Глушкова. Про це інформує пресслужба «Київтеплоенерго».

Протяжність цього трубопроводу складає майже 3 км. Лише за минулий рік тут сталося 6 пошкоджень, а за останні 5 років — 26. Зазначена ділянка тепломережі забезпечує теплом 86 житлових будинків, 1 лікарню, 4 дитячих садочки, 2 школи та 3 відомства.

Старі металеві труби пропрацювали 35 років та вичерпали нормативний термін експлуатації. Їх замінять на нові сучасні попередньоізольовані європейського зразка із запірною арматурою та аварійною системою сигналізації. Гарантійний термін експлуатації таких трубопроводів – 40-50 років.

На ділянці тепломережі, що знаходиться під проїжджою частиною на вул. Заболотного, труби прокладуть під дорогою без розриття та обмеження руху транспорту.

Реконструкція тепломережі на Теремках триватиме до 30 вересня, а постачання гарячої води заплановано відновити на початку вересня.

«Столичний теплоенергетичний комплекс – один з найбільших у Європі. Сьогодні він потребує масштабного оновлення, адже зношеність тепломереж становить 80%. Щоб частково зупинити їх руйнацію, продовжуємо розпочату у минулому році програму модернізації. Тоді було замінено 130 км найбільш зношених ділянок трубопроводів. Цього року плануємо замінити ще понад 100 км. Роботи вже тривають на 13-и із 28-и ділянках. Однією з найбільших є ділянка на Теремках, де із запланованих 3-х км уже замінили майже 1,5 км», — повідомив Вячеслав Бінд, директор комунального підприємства «Київтеплоенерго».

Реконструкція і капітальний ремонт тепломереж буде проводитись у всіх адміністративних районах Києва. Найбільші об’єкти заміни заплановано на Виноградарі, Троєщині, Нивках, Борщагівці та в центральній частині міста.

Загалом на оновлення теплової інфраструктури цього року буде спрямовано майже 450 млн грн.