Містобудівній раді столиці знову не сподобався проєкт забудови на Осокорках

Містобудівній раді столиці знову не сподобався проєкт забудови на Осокорках

На містобудівній раді столиці знову розглядали ескізний проєкт (коригування) забудови на Центральних Осокорках. Йдеться про 1, 2, 2-а мікрорайони житлового масиву в Дарницькому районі Києва.

Члени містобудівної ради наголосили, що ця територія дуже цінна для столиці та має свій неповторний ландшафт. Тому необхідно приділити особливу увагу об’ємно-планувальним рішенням для комфортного проживання майбутніх мешканців, враховуючи сучасні вимоги та тенденції світової та європейської практики. Житловий комплекс має бути самодостатнім, а не стати додатковим навантаженням на вже існуючу соціальну, інженерну та транспортну інфраструктуру.

Крім того, будь-який проєкт забудови у столиці, і цей зокрема, повинен здійснюватися у відповідності до чинного будівельного та природоохоронного законодавства, при дотриманні вимог міста та його жителів. Таку аксіому нагадав присутнім директор Департаменту містобудування та архітектури – Головний архітектор м. Києва Олександр Свистунов під час засідання ради.

– Позиція столиці не змінилася. Будь-який забудовник, заходячи в місто, має ставитися до нього з повагою. Ми завжди наголошуємо на обов’язковому забезпеченні майбутніх жителів повною соціальною інфраструктурою: школами, садочками, лікарнями, парками, місцями для паркування автотранспорту тощо, – зазначив Олександр Свистунов.

Після вивчення представлених матеріалів фахівці висловили свою професійну думку та наголосили на важливості освоєння території для міста. Логічним завершенням архітектурно-містобудівної ради стане протокол за результатами засідання, у якому будуть зазначені всі рекомендації. Експерти підтримали думку про необхідність добудови будинків, що вже розпочали зводити за кошти інвесторів, для забезпечення квартирами усіх вкладників (а таких близько 450) та запропонували переробити більшу частину проєкту у відповідності до сучасних вимог, адже представлені об’ємно-планувальні рішення нової території відверто застарілі.

– Об’єкти будівництва, що суттєво впливають на містобудівну ситуацію в місті обов’язково мають бути представлені на архітектурно-містобудівній раді. Забудовники повинні працювати прозоро, без шкоди місту та йти на діалог. Кияни мають право знати, як буде освоюватись територія столиці. Адже Київ, насамперед, повинен бути містом, комфортним для його жителів, – заявив Головний архітектор м. Києва.

Нагадаємо, що і минулого разу містобудівній раді не сподобався проект забудови на Осокорках, а Київрада розірвала договір із забудовником на Осокорках.