Уряд закликають відмовитися від переслідування людей із наркозалежністю

Уряд закликають відмовитися від переслідування людей із наркозалежністю

Активісти закликають уряд змінити ставлення до наркозалежних людей і відмовитися від їхнього переслідування. 

Представники Всеукраїнського об'єднання людей з наркозалежністю «Волна» звернулися до народних депутатів з проханням внести на розгляд Верховної Ради України свої пропозиції.

– Ми закликаємо відмовитися від так званої «Війни з наркотиками», яка зводиться тільки до одного – до війни з людьми, які вживають наркотики і аж ніяк не до боротьби з організованою наркозлочинністю, – йдеться у зверненні Всеукраїнського об'єднання «Волна».

Серед вимог об'єднання:

  • Затвердити Стратегію державної політики щодо наркотиків на період до 2030 року та план дій на період 2021-2022 роки. 
  • До кінця 2020 року Міністерством охорони здоров'я України привести наркотичні засоби та психотропні речовини у невеликих, великих та особливо великих розмірах, що знаходяться у незаконному обігу, у відповідність до рекомендацій міжнародних інституцій.
  • Зобов'язати МОЗ України та Міністерство соціальної політики затвердити стандарти надання послуг з реабілітації для людей, які мають діагноз «розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин».


Також в об’єднанні акцентують увагу на діяльності правоохоронних органів, «які досі застосовують безліч форм і методів, що перешкоджають впровадженню базових принципів прав людини стосовно споживачів ін'єкційних наркотиків».

Нагадаємо, що у рамках акції «16 днів протидії гендерному насильству» на Хрещатику відбувся марш наркозалежних жінок.