Забруднення озера Лугове на Оболоні: сумний кінець історії

Забруднення озера Лугове на Оболоні: сумний кінець історії

Завтра, 14 липня, об одинадцятій годині Київська аварійно-рятувальна служба (КАРС) проведе очищення озера Лугове на Оболоні від нафтопродуктів спеціальним сорбентом. 

Фото Марії Лисенко
Фото Марії Лисенко

«Вечірній Київ» розповідав про проблему в матеріалі «На Оболоні знищують озеро Лугове».

Як раніше повідомляла Державна екологічна інспекція Столичного округу, було визначено розмір шкоди, заподіяний державі внаслідок забруднення відходами нафтопродуктів та паливо-мастильних матеріалів водойми Опечень 5 (озеро Лугове), яке знаходиться на перетині вулиць Лугова та Богатирська в Оболонському районі міста Києва. Розмір збитків визначено у 780 тисяч гривень.

Столична прокуратура № 5 натепер продовжує розпочате кримінальне провадження по факту забруднення озера.

– Ми знаємо, хто забруднює водойму, це встановлено слідством, відповідними фахівцями за допомогою Київської аварійно – рятувальної служби було досліджено колектор, виявлено з території якого підприємства через врізку скидають залишки паливно-мастильних матеріалів після очищення залізничних цистерн з ПММ, – сказала на брифінгу засновник Громадського руху «Почайна» Анабелла Моріна. – Ми сподівалися, що по завершенні розслідування цей великий штраф, який попередньо було накладено на КП «Плесо», як на балансоутримувача водойми, буде у порядку регресу покладено на справжнього винуватця – забруднювача. Проте не так сталося. Державна екологічна інспекція України передала доручення Державній екоінспекції Столичного округу скасувати штраф. Завтра КАРС проведе очищення водойми від забруднення. Проте ані «Плесо», ані «Київавтодор», на чиєму балансі знаходиться система колекторів, не поспішали шукати забруднювачів, щоби припинити скиди в Лугове. Наразі прокуратура проводить перевірки всіх підприємств, що розташовані в окрузі озера. Чим більше таких перевірок – тим краще, адже виробничники будуть свідомі того, що до них прийдуть з питаннями.

– Депутати Київради в такій ситуації можуть акцентувати увагу Управління екології КМДА й запитати: чого вони досягли своїми діями в рамках справи, чому скасовано штраф, який важкими зусиллями волонтерів й розслідувачів був доведений до недбальців, –заявив депутат Київради Костянтин Богатов.

У Києві подібна – системна – проблема із забрудненням водойм, не тільки на Луговому. Така ж ситуація з незаконними скидами й на Оріхуватських озерах, на річці Почайна, на Русанівській протоці й ще безлічі столичних озер та малих річок. 

Читайте також: «Комунальники столиці підписали петицію Президенту через погану якість води у Дніпрі».

Фото Марії ЛИСЕНКО, «Вечірній Київ»