Столичні комунальники написали петицію Президенту через погану якість води

Столичні комунальники написали петицію Президенту через погану якість води

Комунальники столиці створили петицію на сайті Президента України. Питання, яке просять підтримати жителів всієї країни, дуже важливе і стосується чистоти наших річок, озер, ставків, морів.

Отже, фахівці КП «Плесо» ініціювали петицію «Про заборону фосфатних мийних засобів для покращення стану водних об’єктів України».

– Масове використання побутової хімії із вмістом фосфатів та інших сполук фосфору є одним із головних чинників забруднення поверхневих вод і призводить до цвітіння води в річках та озерах, адже сполуки фосфору провокують прискорений ріст синьо-зелених водоростей, –зазначають фахівці «Плеса». – Якщо у водойму потрапляє 1 грам фосфатів, це провокує ріст 5 – 10 кілограмів (!) синьо-зелених водоростей. При одному пранні фосфатними мийними засобами у воді опиняється до 16 г фосфатів. За оцінками екологів концентрація фосфатів, які надходять із стічними водами на очисні споруди водоканалів перед скидом у водойми, перевищує нормативи скидів у 5 – 6 разів.

Як пишуть спеціалісти комунального підприємства, нині більшість очисних споруд не спроможні якісно очистити воду, якщо концентрація хімічних речовин значно перевищує норму. Тому сполуки фосфору так чи інакше опиняються у природних водоймах. Застосування сучасних технологій очищення води допомогло б покращити ситуацію, але процес модернізації очисних споруд точно не буде швидким і дешевим. Тому нині катастрофічно знижується придатність води для питних та рекреаційних потреб, зростає ризик поширення інфекційних хвороб серед відвідувачів пляжів, втрачається туристична привабливість водних об’єктів.

У «Плесі» вважають, що системне вирішення проблеми фосфатного отруєння гідроекосистем можливе виключно шляхом якісної модернізації національного законодавства. Тому фахівці КП «Плесо» ініціювали електронну петицію, яка доступна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/100054.

Щоби вирішити питання й заборонити миючі засоби з фосфатами через Верховну Раду, під петицією протягом 3 місяців (до 1 жовтня 2020 року) мають підписатись 25 тисяч громадян.

– Закликаємо підписати петицію і посприяти її поширенню! – звертаються співробітники «Плеса» до українців. – Зібравши необхідну кількість підписів, ми отримаємо шанс помітно покращити якість води у річках та озерах і оздоровити стан навколишнього природного середовища по всій території України!

Нагадаємо, що водойми всіх пляжів столиці натепер не придатні для купання через кишкову паличку. Крім того, питну воду для столичного водопроводу нині очищають двома сучасними способами.