На одну вакансію в Україні припадає майже десять безробітних

На одну вакансію в Україні припадає майже десять безробітних

Кількість зареєстрованих безробітних уже становить 518 тис. – це на 80% більше, аніж у липні 2019 року.

Лише з початку карантину в Україні зареєстрували 324 тис. безробітних, що на 76% більше, аніж за аналогічний період минулого року (183,7 тис.).

У базі даних Державної служби зайнятості налічується 58 тис. вакансій – це на 38% менше, аніж у липні-2019.

– Внаслідок карантинних обмежень відбулося скорочення попиту на працівників та зростання зареєстрованого безробіття. Структурні зміни на ринку праці пов’язані з призупиненням роботи підприємств та організацій. Значно зменшився попит на працівників у роботодавців, діяльність яких була призупинена у сферах розваг, тимчасового розміщення та харчування, надання послуг населенню тощо. Практично не вплинув карантин на роботу підприємств сільського господарства, – розповідає заступниця директора Держслужби зайнятості Юлія Жовтяк.

На першому місці серед безробітних – працівники торгівлі та послуг (18%), на другому – робітники з технічного обслуговування (16%), на третьому – керівники і менеджери (14%).

Найбільше вакансій припадає на сферу переробної промисловості (18%), торгівлі (14%), транспорту та кур’єрську роботу (10%), а найменше – на освітню галузь (7%).

Після пом`якшення карантинних обмежень спостерігається відновлення роботи підприємств та організацій практично в усіх видах економічної діяльності.

У червні-2020 Держслужба зайнятості працевлаштувала 54 тис. громадян, що на третину більше, аніж у травні. Загалом, з початку карантину нову роботу отримали 174 тис. українців.

Найближчим часом може залишитися попит на кур’єрів, онлайн-викладачів, ІТ-спеціалістів, зокрема розробників сайтів.

Зважаючи на карантин, очікуються нові скорочення працівників у туристичному, ресторанному та готельному бізнесі, на авіаційному та залізничному транспорті, у сфері відпочинку та розваг.