Кличко розповів, що відбувається з двома провідними клініками у столиці

Кличко розповів, що відбувається з двома провідними клініками у столиці

Після змін, внесених до бюджетного кодексу, місто не має законних підстав фінансувати два медзаклади – Центр мікрохірургії ока і Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини. Бо вони не захотіли змінювати форму господарювання і не підписали договори з Національною службою здоров’я України.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

– Зазначу, що із 1 квітня цього року всі медичні заклади Києва, як і країни загалом, фінансують з Державного бюджету через Національну службу здоров’я України. Для цього ще в кінці минулого року КМДА підготувала проект рішення про зміну форми господарювання медзакладів на некомерційні комунальні підприємства. Усі заклади змінили форму господарювання та підписали договори з Національною службою здоров’я. Усі, крім Центру мікрохірургії ока та Центру репродуктивної та перинатальної медицини. Бо таке рішення не було ухвалене – за ініціативи керівників цих закладів та за протекції деяких депутатів Київради. До 1 квітня місто у повному обсязі фінансувало столичні комунальні медзаклади. Після змін, внесених до бюджетного кодексу, місто тепер не має законних підстав фінансувати ці два медзаклади, наголосив мер Києва. 

Він зазначив, що місто може тільки підтримувати їхню роботу: ремонтувати приміщення та будівлі, забезпечувати необхідним обладнанням. І місто це робить.

Напередодні ж чергової сесії Київради медпрацівники цих закладів організували акцію з вимогою передати установи в підпорядкування Міністерству охорони здоров’я України. 

– Але ж, ці заклади збудовані за рахунок міського бюджету, за гроші киян, обладнані за кошти міста. І мають залишитися у місті та надавати послуги мешканцям столиці. Такої думки більшість депутатів Київради, які не підтримали вчора проект рішення про передачу майнових комплексів медзакладів у власність держави, підкреслив Кличко. 

За його словами, вже вступили в дію зміни до постанов Кабміну, які дозволяють цим установам укласти угоду з Національною службою здоров’я. Та розпочати роботу в рамках Програми медичних гарантій. За умови зміни форми господарювання до кінця цього року. 

– Обидва заклади ще минулого тижня подали документи до НСЗУ для укладання відповідних угод. І сьогодні саме від їх керівників залежіть, як швидко вони отримають фінансування, а працівники, відповідно, зарплатню, зазначив Віталій Кличко.