Ремонт доріг у столиці: чи вистачить коштів на всі роботи

Ремонт доріг у столиці: чи вистачить коштів на всі роботи

Масштабні ремонти доріг тривають в усіх районах столиці. «Вечірній Київ» розпитав КК «Київавтодор» про те, що і де виконують дорожні служби на вулицях столиці. На запитання відповів в. о. генерального директора корпорації Олександр Федоренко.

– Нині масштабні капітальні ремонти тривають на проспектах С. Бандери, Гузара, а шляхопроводів на перетині вулиці Богатирської та проспектів Оболонського та Бандери, Борщагівському, – розповів Олександр Федоренко.– Також реконструюють під’їзні шляхи до вулиці Довбуша. Це об’єкт  будівництва нової дороги по вулиці Довбуша на відрізку від вулиці Алматинської до проспекту Броварського.

Середніми ремонтами охоплені вулиці Алея Героїв Крут, І. Франка, Академіка Білецького, Грінченка, Ревуцького.

– Чи вистачить коштів на всі роботи, які були намічені столицею ще у січні? Адже в економічну ситуацію країни та Києва зокрема втрутилися видатки через пандемію коронавірусу…

– Бюджетом міста на 2020 рік передбачено фінансування капітальних вкладень у дорожню галузь у сумі 1 449,2 млн грн, з яких 363,5 млн грн – на об’єкти будівництва та реконструкції. Вони передбачені Програмою соціально-економічного розвитку Києва, та 1 085,6 млн грн на об’єкти капітального ремонту. Уточню, що «Київавтодор» лише виступає замовником цих робіт, але не є розпорядником бюджетних коштів. Отже, рішення про коригування бюджету в разі потреби для міста не в компетенції підприємства. Воно буде прийматися Київрадою.

Крім того, важливо розуміти, що у зазначених вище планових обсягах коштів 1 120,1 млн грн  це субвенції з державного бюджету  до міського, з яких 50 млн грн  кошти державного фонду регіонального розвитку, 1 070,1 млн грн – кошти Дорожнього фонду.

– На мостах столиці в нинішньому році можна чекати на капітальні ремонти?

– Нині на мостах не проводяться капітальні ремонти. Однак, капремонт триває на розв’язці перед Північним мостом – на перетині проспектів Героїв Сталінграда та Степана Бандери. Тут зняли шари застарілого покриття, підсилили дорожнє полотно для сучасних транспортних навантажень, влаштували 2 нових шари асфальтобетону. Залишилося встелити ще верхній – третій шар, і до 10 серпня всі роботи будуть виконані.

Читайте також, які дорожні роботи були заплановані на 2020 рік у Києві.