У центрі міста небайдужі кияни відмили постамент

У центрі міста небайдужі кияни відмили постамент

Сьогодні учасники ініціативи "Києве, мий" почистили постамент памятнику княгині Ользі на Михайлівській площі. Для цього вони взяли дозвіл у Депатамента культури Києва.

- Незважаючи на те, що з самого ранку у нас лопнуло 3 основних шланга, ми відмили від постаменту все, що відмилось. На жаль, багаторічних незмивних слідів іржі, висолів та іншого було занадто багато, проте - різниця помітна навіть неозброєним оком, - написали активісти. -  Готуємося до Золотоворітського скверу.

Пам'ятник княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозваному та просвітителям Кирилу і Мефодію — пам'ятник в Києві, розташований на Михайлівський площі поруч із Михайлівським Золотоверхим собором. Композиція складається з трьох мармурових скульптур на гранітному постаменті: в центрі розташована постать княгині Ольги, ліворуч — апостол Андрій Первозваний, праворуч розташовані просвітителі Кирило і Мефодій.

Пам'ятник було урочисто освячено та відкрито 4 (17) вересня 1911 року. Його автори - скульптори Іван Кавалерідзе, Петро Сниткін та архітектор Валеріян Риков. У 1919 році вандали скинули скульптуру княгині Ольги, а до 1935 року пам'ятник був остаточно демонтований.

У 1996 році пам'ятник відновили. Автори реконструкції — скульптори Віталій Сівко, Микола Білик та Віталій Шишов

Нагадаємо, Кличко показав, як створюють скульптуру Архистратига Михаїла