У Київському зоопарку поселили рідкісних птахів, яких врятували від загибелі

У Київському зоопарку поселили рідкісних птахів, яких врятували від загибелі

У Київзоо оселилася пара білоголових сипів. 

– Вони поселилися у великому авіарії, що у центральній частині зоопарку, разом із чорним грифом. Ці рідкісні птахи занесені до Червоної Книги України. Їх було врятовано загибелі та передано до зоопарку. Тож наші спеціалісти піклуватимуться про них та працюватимуть над їхнім розмноженням,  зазначили у Київзоо.

Сипи поширені в Південній Європі, Північній Африці, Південній і Середній Азії у великих гірських системах. В Україні гніздяться в нині окупованому Криму, на території Кримського заповідно-мисливського господарства, в скелястих урвищах Бабуган-яйли та в інших місцях.

Зрідка сипи залітають також в інші райони України, де їх ловлять у курниках.

Так за даними Українського центру досліджень хижих птахів у 2015 року у місті Богуславі спіймали білоголового сипа. Він заліз у курник і не боявся людей.  

Птах виявився з іспанським родоводом. Його випустили в Болгарії біля міста Слівена з центру для адаптації в рамках проєкту по відновленню популяції сипа білоголового в цій країні. Проте через якийсь час сип долетів до Румунії, де його спіймали у дворі місцеві мешканці. Потім його повернули до Болгарії у центр адаптації. Вдруге сипа випустили у природу у травні 2015.... Вже за місяць він опинився в Україні та історія його повернення до людини повторилась...

На титульному фото – птах із Богуслава