У суботу пройде парад планет, наступний через 150 років

У суботу пройде парад планет, наступний через 150 років

За прогнозами астрономів, 4 липня 2020 року в небі буде унікальне явище – повний парад планет. Планети Сонячної системи шикуються в ряд в одній області так, що це стане помітно на Землі. Тобто, можна буде спостерігати одразу всі планети Сонячної системи.

Парад планет – це оптичне явище, доступне землянам, адже планети ніколи не вирівнюються вряд. Оскільки планети Сонячної системи не всі обертаються в одній площині і рухаються різними орбітами в тривимірному просторі, вони ніколи не будуть вирівняні.

За прогнозами, 4 липня 2020 року відбудеться рідкісний і унікальний парад планет. Всі планети Сонячної системи – Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун плюс карликова планета Плутон – вишикуються на одній стороні зірки одночасно. Це буде повний парад планет. Відбудеться майже ідеальне вирівнювання.

Останній парад планет такого типу стався у 1982 році, а наступний очікується в 2161 і 2492 роках. Парад планет, який буде проходити майже весь липень, не можна буде спостерігати повністю, уточнює «24 канал».

Уран із Нептуном знаходяться занадто далеко, і з такої відстані неозброєним оком їх не видно. Сатурн, Юпітер і Марс буде видно в нічний час доби, а Венеру вранці. Меркурій, знаходиться поруч із Сонцем, тому зірка повністю його засліплює.

У людей буде можливість спостерігати це явище близько двох тижнів. Парад планет, на відміну від сонячних і місячних затемнень, не відбувається в точно зазначений час.