На Андріївському узвозі почистять фасади

На Андріївському узвозі почистять фасади

Пам’ятка містобудування національного значення Андріївський узвіз має бути приведена у автентичний стан. Для цього з власниками квартир у будинках-пам’ятках проведуть відповідну роботу.  

До злісних порушників пам’яткоохоронного законодавства будуть вжиті норми адміністративного та кримінального впливу за пошкодження пам’яток та їх неналежне утримання. Працювати з мешканцями будуть Департамент охорони культурної спадщини, Подільська РДА, КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району».

– Що стосується фасадів, то, в ідеалі і згідно із законодавством, ані кондиціонери, ані балкони-шпаківні, ані супутникові антени не повинні псувати історичні фасади. Патрулювання ж Муніципальної охорони і нормальна робота камер стане в боротьбі з графітчиками та просто хуліганами, які псують фасади історичних будинків, – розповів директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Він також повідомив, що Департаментом підготовлено лист на Муніципальну охорону щодо патрулювання Андріївського узвозу, на Департамент інформаційно-комунікаційних технологій щодо відрегулювання ракурсу камер спостереження на будинках для того, аби можна було спостерігати повністю за всією вулицею.

Протяжність вулиці – 735 метрів. Всього на узвозі 36 будівель-пам’яток, а також Андріївська церква, Кокорівська альтанка та Замкова гора – три пам’ятки національного значення, і фундаменти на Андріївському, 38 – місцевого значення.