На Сирці збудують нові офіси і відкриють тисячі робочих місць

На Сирці збудують нові офіси і відкриють тисячі робочих місць

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) погодив надання кредиту в розмірі 50 млн євро для першого інноваційного парку України UNIT.City. Кредит спрямують на фінансування проєкту «Інноваційний кампус для України».

Проєкт передбачає дизайн, реновацію та побудову нових спеціалізованих приміщень та споруд в парку UNIT.City, що належить холдинговій компанії UFfuture. Про це повідомляють у Delegation of the European Union to Ukraine.

Гроші будуть виділені у 10 траншів на будівництво нових кампусів інноваційного парку – B15, B16, B17, U1 – загальною площею 70 000 квадратних метрів. Проєкт планують завершити до 2023 року. Він створить 549 постійних та 2 400 тимчасових робочих місць, а також опосередковано підтримає 15 тисяч робочих місць у компаній-орендарів в інноваційному парку UNIT.City.

Проєкт включає приватний навчальний ІТ-центр, багатофункціональні площі для низки офісних приміщень, цифрові виробничі лабораторії (fablabs), приміщення загального користування та простір для взаємодії, переговорні кімнати та приміщення для семінарів та подій, а також інші допоміжні споруди та об'єкти інфраструктури. В інноваційному кампусі орендарі матимуть доступ до приміщень, багатофункціонального офісного простору, менторських та тренінгових програм, а також спільних інструментів та послуг для підтримки їхнього бізнес-зростання.

Проєкт допоможе створити один із найбільших хабів у Центральній та Східній Європі, який поєднає профільну інфраструктуру та інноваційну екосистему для ІТ і технологічних компаній. У міському просторі на 25 гектарах розмістяться нові офіси стартапів та навчальні IT-центри, високотехнологічні компанії та R&D-центри, інкубатори та акселератори, які сприятимуть розвитку хай-тек індустрії в Україні.

Проєкт «Інноваційний кампус для України» отримає підтримку від InnovFin Science, спільної ініціативи Європейської Комісії та ЄІБ, яка сприяє інвестиціям у наукові дослідження та інновації державних та приватних установ. Кредит надається у межах програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» та управляється ЄІБ.

– В Україні кількість ІТ-професіоналів є однією з найбільших у Європі, і ця кількість невпинно зростає. У цій галузі уже працює близько 200 тисяч людей, – сказала віцепрезидентка ЄІБ Ліляна Павлова. – Показово, що більшість клієнтів українських ІТ-компаній – із Західної Європи та США. Попри ці неймовірні досягнення, Україні та міському простору Києва зокрема критично бракує належної екосистеми для R&D та IT-компаній на всіх стадіях розвитку, від стартапів до високотехнологічних компаній, які розширюються. Із цільовою підтримкою InnovFin Science, ЄІБ зараз допомагає Україні заповнити цю прогалину. Це посилить конкурентоспроможність України та її столиці, а також дасть змогу державі повною мірою використати свою кваліфіковану робочу силу».

– Важливо підсилювати нашу підтримку досліджень та інновацій у країнах Східного партнерства як частину спільного прагнення зробити Європейський дослідницький простір більш інклюзивним, об'єднаним та стійким перед загрозами, –​ прокоментувалаєврокомісарка з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель. – Нам потрібно заповнити наявні прогалини і сприяти залученню дослідників та технологічних компаній із цих країн до програм ЄС в галузі досліджень та інновацій. Оголошене сьогодні інвестування в інтегрований інноваційний кампус в Україні допоможе досягти цієї мети, а також прискорить розвиток інноваційної та підприємницької екосистеми в країні.