Євросоюз відправив в Україну літак з медичною допомогою

Євросоюз відправив в Україну літак з медичною допомогою

Днями до України прибув літак із майже мільйоном предметів індивідуального захисту для медичних працівників.

Європейський союз через «Ініціативу солідарності в інтересах охорони здоров'я» в партнерстві Всесвітньою організацією охорони здоров'я направили допомогу у 50 медзакладів України, що працюють з хворими на коронавірус. Про це повідомили у European Сommission.

З початку кризи COVID-19 Європейський Союз надав конкретну підтримку громадянам країн Східного партнера для боротьби з коронавірусом. У рамках програми, що фінансується ЄС, понад шість мільйонів засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), медичного обладнання та діагностичних тестів будуть охоплені медичними працівниками, що перебувають на передовій, у шести країнах-партнерах.

Наприкінці червня поставки надійшли в Україну, Білорусь та Азербайджан. Це обладнання допоможе реагувати на негайні потреби. Наприклад, в Україні забезпечуватимуться медичні центри по всій країні протягом року.

Підтримка ЄС, яка реалізується у партнерстві зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, становить 30 млн. Євро, з яких 90% – для швидкого реагування. До кінця липня 2020 року шість країн-партнерів отримали запаси на загальну суму 9 млн. Євро та додаткові діагностичні випробування та медичне обладнання на суму 3,7 млн. Євро.

Ця підтримка є повторенням довготривалої участі ЄС у рамках Східного партнерства; це також відповідає політиці ЄС щодо Східного партнерства до 2020 року, яка має на меті посилити стійкість в наших країнах-східних партнерах шляхом надання цілеспрямованої, відчутної допомоги людям.