Українські моряки та заробітчани потраплять у Євросоюз

Українські моряки та заробітчани потраплять у Євросоюз

Українці зможуть потратити у країни ЄС з першого липня попри те, що наша країна не потрапила у перелік країн, громадянам яких «відкрили» кордони.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Попри те, що за рішенням, ухваленим Радою ЄС у вівторок, зберігається загальна заборона на некритичні поїздки мешканців України до Євросоюзу, з 1 липня в’їзд все ж з'явиться можливість перетину кордону для окремих категорій українських громадян, а також громадян інших третіх країн.  

Держави-члени ЄС мають право відкривати в'їзд для наступних категорій: тих, хто подорожує з метою навчання; моряків, що прямують на корабель; громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом, а також висококваліфікованих працівників третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Також зберігається дозвіл на в'їзд для тих категорій мешканців України, які досі підпадали під винятки, зокрема, членів родин громадян ЄС; тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ; сезонних працівників; дипломатів тощо.

Нагадаємо, фахівці вважають, що цьогорічне літо в Україні буде орієнтоване на внутрішній туризм.

Титульне фото з відкритих джерел