У київському ліцеї вперше в Україні видали електронні свідоцтва про базову середню освіту

У київському ліцеї вперше в Україні видали електронні свідоцтва про базову середню освіту

У київському ліцеї вперше в Україні видали електронні свідоцтва про базову середню освіту. Також в цьому ліцеї «вживу» провели випускний - на свіжому повітрі.

26 червня випускникам київського ліцею-інтернату "Кадецькій корпус» N23 з посиленою військово-фізичною підготовкою перші в Україні видали свідоцтва про базову середню освіту, інформація в яких зашифрована QR-кодом. Аби  її побачити, достатньо сканувати QR-код, наприклад , за допомогою смартфона, і на екрані з'явиться прихована кодом інформація. Видача свідоцтв стала частиною випускного вечора, який тут вирішили провести наживо з дотриманням всіх вимог, продиктованих карантином: на кожного учасника не менше 5 квадратних метрів простору, соціальна дистанція, маски і рукавички (вони закуплені ліцеєм). Випускний почався о 16 годині.

- Ми організували його  під відкритим небом, адже  у нас великий двір, - розповіла «Вечірньому Києву» директор ліцею-інтернату Наталія Головіхіна. Можливість організувати проведення свята наживо дало також те, що у нас мало випускників - Ідею розробити електронні свідоцтва  підказали нам тривалий карантин і пов'язана з ним необхідність проводити уроки дистанційно. Свідоцтва розроблені учнями з класу інформатики під керівництвом нашої вчительки з цього предмету Олени Олександрівни  Ястребової. Цю роботу вони почали в травні, впоралися з нею досить швидко. Зрозуміло, що документи з QR-кодом про базову середню освіту ми видали разом зі звичайними, встановленого зразка. Важливо підкреслити, що створення свідоцтв з QR-кодом відповідають державній програмі діджіталізаціі (переведення інформації в цифровий вигляд). Сподіваємося, що наша ініціатива буде розтиражована на інші навчальні заклади. Адже за документами з QR-кодом - майбутнє.
Ми вирішили не позбавляти хлопців випускного - організували його під відкритим небом з дотриманням всіх належних санітарних норм: площа п'ять квадратних метрів на людину, обов'язкове носіння масок, можливість продезінфікувати руки ...