Київські учені відкрили лікувальні властивості бурштину

Київські учені відкрили лікувальні властивості бурштину

У столиці зареєстрували новий патент – збагачення питної води сполуками органічної природи.

Винахідниками є троє київських учених – Лариса Баль-Прилипко, Олег Швець та Іван Грод, – які дослідили лікувальні властивості бурштину.

Щоб покращити якість питної води, необхідно застосовувати додаткові способи її очистки. Так вважають учені Національного університету біотехнології та природокористування (НУБіП), які дослідили властивості бурштину спільно з Асоціацією Дієтологів України.

На думку дослідників, бурштин є одним із найкращих матеріалів, необхідних для процесу збагачення питної води.

– Цінність використання бурштину полягає у збагаченні складу води за рахунок сполук органічної природи – летких ароматичних сполук, терпенів та сесквитерпенів. Бурштин позитивно впливає на здоров`я, сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки. Він також лікує запальні процеси, допомагає при невралгії, пригнічує розвиток пухлин, міом та кісти, – стверджує декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБІП, доктор технічних наук, професор Лариса Баль-Прилипко.

– Коли ми говоримо про харчування, то спершу потрібно звернути увагу на якість води, яка є найважливішою складовою людського організму. Вона складає приблизно 60 % маси тіла у чоловіків, 55 % – у жінок, 70-80 % – у дітей, близько 45 % – у людей похилого віку. Оскільки наш організм погано утримує вологу, її потрібно постійно поповнювати. За звичайних кліматичних умов жінкам щодоби потрібно 2,7 літра, а чоловікам – 3,7 літра, – продовжує Лариса Баль-Прилипко.

За словами професора, лікувальний ефект бурштину будуть активно використовувати у харчових технологіях.